Exkurze: Na Plachtě – kde se potkává příroda a město – 21. 6. 2015

Spolek Beleco pořádá ve spolupráci s mísntími přírodovědci v neděli 21. června 2015 exkurzi Na Plachtě.

Náplň: Navštívíme unikátní území, bývalé vojenské cvičiště, které se nachází na jihovýchodním okraji Hradce Králové. Ačkoliv je přírodní památka Na Plachtě vtěsnaná mezi velkou městskou aglomeraci a hospodářské lesy, jedná se o prostor s výjimečně bohatou biodiverzitou. Hodnotu území dokumentuje výskyt 720 druhů vyšších rostlin a přes 2 200 druhů živočichů. Účastníci budou seznámeni s méně obvyklými způsoby péče o krajinu, které vedou k zachování přírodního bohatství. Lokalita Na Plachtě je důkazem, že mimořádně bohatá a zajímavá místa mohou dlouhodobě existovat v těsném sousedství velkého města.

Akce je bezplatná.

Sraz: v 9:30 hod., Hradec Králové, na hrázi rybníka Plachta, přibližně zde 50°11’16.616″N, 15°51’8.398″E (zastávka MHD Na Plachtě).

Doprava: Na místo se lze dostat z vlakového i autobusového nádraží linkou č. 1 a 2. Jízda od nádraží trvá 15 – 20 minut.

Auto je možné zanechat na parkovišti obchodu Lidl.

Do Hradce Králové se lze také snadno dostat z Prahy, vlak 7:11 z Prahy je v Hradci Králové 8:51.

Trasa: Trasa povede přírodní památkou Na Plachtě přes široké spektrum biotopů – louka, vřesoviště, písčiny mokřady, ale i rumiště. Celková délka trasy bude přibližně 4 km.

Akce je vhodná pro: dospělé, děti a aktivní seniory

Průvodci:

Blanka Mikátová, zoolog, Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Regionální pracoviště východní Čechy

Miroslav Mikát, entomolog, Muzeum východních Čech v Hradci Králové

 

Doporučené vybavení: obuv a oblečení do terénu: obuv a oblečení (přizpůsobit aktuálnímu počasí), do mokřadů vhodné holínky

 

Možnost občerstvení: Přímo na trase není možnost občerstvení, lokalita je však na okraji města, jídlo možno před exkurzí nebo po exkurzi dokoupit (nejblíže prodejna Lidl).

 

Upozornění: Za deštivého počasí se exkurze nekoná!

 

Registrace a informace: Na exkurzi se přihlašujte prostřednictvím online registračního formuláře níže, a to nejpozději do 17. června 2015. Doplňující informace lze získat na tel. 721 861 729 (B. Mikátová)

Registrace zde: Registrace exkurze Na Plachtě – červen 2015

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *