15 komentářů u „Kontakt

 1. Dobrý den,
  na koho se máme obrátit ohledně stanoviska k vypouštění vody do přítoku rybníka Jáma?

  • Odbor životního prostředí Magistrátu a určitě i Odbor ŽP Královéhradeckého kraje. V současné době je prováděno nepovolené vypouštění odpadních vod do rybníka ze zástavby jižně od rybníka, které by mělo být zlikvidováno.

 2. Dobry den,
  dnes jsem pri prochazeni se po Plachte narazil na v jedne tuni umistenou sit, udelanou jako past, tak se chci jen zeptat, zda li je tam zamerne, prip. Vas upozornit. Videl jsem v tunich nejake colky, pulce… tak aby nebyli svevolne loveni.

 3. Dobry den, dnes jsem pri prochazce se psem narazila na vresovisti na Plachte na kudlanku naboznou. Byla zhruba 9cm dlouha, zelena. Bohuzel jsem s sebou nemela telefon, takze jsem ji nemohla vyfotit. Bylo to priblizne uprostred vresoviste JV od konce panelove cesty vedouci z kruhoveho objezdu v ulici Na Brne. Jsem rada, ze se tomuto druhu v lokalite evidentne od r. 2011 stale dari :-)).
  s pozdravem
  Jitka M.

 4. Dobrý den, prosím kdy bude v tomto roce pojezd BVP vozidel na lokalitě Plachta? (tanky na plachtě)

  Díky moc

 5. Dobrý den,
  proč došlo ke zrušení rybníka Jáma???? Stále se mluví o zadržování vody v krajině, ale v tomto případě byl asi více potřeba prostor pro koníčky…..

  • Krásný den, ke zrušení rybníka nedošlo – jen byl zimován a je částečně letněn, mj. k potlačení invazních druhů ryb. V průběhu května nebo června by měl být opět napuštěn.

   • Nevím jaké máte informace, ale po dně u hráze je nově postaven ele. ohradník. To povede vodou????

 6. Dobrý den,
  zajímaly by mě nějaké podrobnější informace k budovanému oplocení v rámci přírodní památky Plachta. K mému překvapení se za, v současné době budovaným oplocením, zjevně budou nacházet dříve dobře přístupné a ostatně i celkem návštěvnicky frekventované cesty uvnitř lokality. Mimo jiné i cesty u nichž se nacházejí informační a naučné tabule… Tento víkend mě poněkud zaskočil rozsah budovaného oplocení, dosahujícího až téměř k rybníku Češík, tedy do lesní části za areálem policejního kynologického centra, či přímo po dně (bývalého?) rybníku Jáma. Chápu nutnost oplocení výběhu divokých koní, případně i potřebu jeho zvětšení, ale tento rozsah, představující odhadem 20ha mi přijde opravdu obrovský. Můžete prosím celou záležitost drobet osvětlit?
  Děkuji předem
  Jitka M.

 7. Dobrý den, začátkem listopadu t.r. jsem viděla na Plachtě divoké koně. Jeden z nich evidentně nebyl v dobré kondici. Ležel bez hnutí na zemi, což určitě není u koní přirozené. Mohu se zeptat, zda je vše v pořádku?

 8. Dobrý den, jsem studentka Střední odborné školy veterinární a píšu ročníkovou práci na téma divocí koně v Čechách. Už od malička mě fascinovali koně žijící ve volné přírodě a jsem jejich velkým zastáncem. Zajímalo by mě pár otázek okolo stáda exmoorských poníků. Ráda za nimi chodím a pozoruji je. Na koho se můžu obrátit?

  • Krásný den, koně lze pozorovat ideálně z vnějšku ohrad. Během roku bývají v různých částech lokality, tak někdy to chvilku trvá, než je najdete. Dá se jít i do ohrad, ale prosím dělejte to jen výjimečně. V žádném případě koně nekrmte, ani nelákejte na krmení.

 9. Dobrý den, nalezl jsem v centru kudlanku nábožnou… kde na plachtě je možné ji vypustit nebo komu v HK předat?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *